Tel.: + 48 (59) 822 33 00      Pon. - Pt.: 7:00 - 15:00    |    E-mail: biuro@bagramet.eu

O firmie

Początek podróży.

Czasem najważniejsze rzeczy w naszym życiu są dziełem przypadku. Początek samej firmy Bagramet najprawdopodobniej nie miałby nigdy miejsca, gdyby nie… zwyczajna podróż pociągiem. W latach siedemdziesiątych, Czesław Baranowski (założyciel firmy) jeździł do Warszawy koleją. Podczas jednej z takich podróży, podjął on rozmowę z przypadkowym pasażerem na temat błotników przednich oraz tłumików do Ursusa. Ta, wydawać by się mogło, zwyczajna rozmowa podczas dłużącej się podróży stała się iskrą, która przyczyniła się do powstania firmy Bagra. W 1974 roku Czesław Baranowski założył firmę o takiej właśnie nazwie i rozpoczął produkcję części zamiennych do maszyn rolniczych. Rynek szybko zweryfikował zapotrzebowanie na części zamienne, w efekcie czego firma ukierunkowała się w stronę produkcji redliczki oraz kultywatora (ząb kultywatora). W ciągu kilku następnych lat wprowadzane zostały do oferty kolejne modele zębów: ząb agregatu, ząb spulchniacza czy siewnika. W końcu w 2001 roku, firma Bagra została przekształcona w przedsiębiorstwo Bagramet i od tego momentu wkroczyło ono w etap dynamicznego rozwoju.

Oferta przedsiębiorstwa powiększała się coraz szybciej, rozszerzając o dodatkowe produkty i usługi w odpowiedzi na zapotrzebowania klientów. W tym czasie z powodzeniem rozpoczęła się również dynamiczna ekspansja na rynki zachodnie. Jakoś usług i odnoszone sukcesy pozwoliły na powiększenie zespołu o nowych specjalistów oraz na rozbudowanie parku maszynowego. Kolejny krok w rozwoju firmy miał miejsce w 2014 roku. Dzięki współpracy z partnerami wdrożona została produkcja osprzętu budowlanego. Wtedy to oficjalnie zadebiutowała oferta łyżek budowlanych wykonywanych ze stali jakościowej. Natomiast w 2015 roku została zakończona budowa nowej hali produkcyjnej, co znacznie zwiększyło możliwości przerobowe firmy. To był też rok, w którym Bagramet nawiązał współpracę z kilkoma dużymi europejskimi przedsiębiorstwami, dzięki czemu możliwym stało się rozpoczęcie produkcji ponad 180 różnych modeli łyżek budowlanych.

Kilka zamienionych w pociągu słów spowodowało, że dziś Polska solidność i jakość produktów jest wyjątkowo ceniona poza granicami naszego kraju. Firma Bagramet, dzięki konsekwentnemu i nieustannemu dążeniu do tworzenia wyrobów najlepszej jakości, osiągnęła pozycję jednej z najbardziej cenionych marek w branży produkcji części zamiennych do maszyn rolniczych. W nadchodzących latach tylko ją wzmocni, bo będzie to czas na wprowadzenie nowych technologii i kolejnych inwestycji, które póki co pozostają tajemnicą.

To, o czym warto wiedzieć.

Bagramet posiada ponad 40 lat doświadczenia, co pozwala na wykonywanie produktów i realizację specjalnych zamówień z szerokiego wachlarza usług (jak choćby cięcie laserem, spawanie, czy przygotówki) bez najmniejszego problemu. Z kolei ponad 15 000 m2 powierzchni (w tym 4700 m2 samej powierzchni produkcyjno-magazynowej) gwarantuje szerokie możliwości produkcyjne. W ciągu ostatnich lat znacznie wzrosło też zatrudnienie. Teraz w firmie Bagramet pracuje blisko 100 osób. To sami specjaliści, doświadczeni i znający wagę swoich zobowiązań, którzy już od samego projektu wykonywanego w dziale technicznym dbają o to, by finalny produkt był doskonałą ideą przełożoną na doskonałą realizację. W końcu dobry produkt swój początek ma w dobrze przygotowanym projekcie.

Firma działa na rodzimym rynku Polskim, a rozwija się również w Niemczech, Holandii, Francji, Grecji, Angli, Szwecji, Litwie, Belgii, Słowacji, Czechach, Białorusi i w Finlandii. Zapewnia 4 lata gwarancji na maszyny rolnicze, a jej kompetencje potwierdza certyfikat jakości TUV ISO 9001 oraz Złoty Certyfikat Rzetelności przyznawany firmom m.in. za transparentność, wiarygodność i kreatywność.

Bagramet udziela się też na rynku lokalnym w innym charakterze - jest współzałożycielem przedsięwzięcia „Maszyny z Kaszub 2010”. To projekt, który skupia przedsiębiorstwa wykorzystują ce w swojej działalności technologię obróbki stali. Jaki jest cel tej inicjatywy? Wzajemne wsparcie i współpraca, które mają doprowadzić do usprawnienia produkcji, rozszerzenia rynków zbytu i stosowania lepszych i wydajniejszych rozwiązań już w samej produkcji.

Gama produktów i oferta są wciąż aktualizowane i stale rozbudowywane. Dobrym przykładem jest tutaj wprowadzenie nowego modelu rozsiewacza poplonów, który jest sterowany bezprzewodowo - za pośrednictwem wygodnej technologii Bluetooth. Nowy model rozsiewacza poplonów zostanie zaprezentowany na tegorocznych targach AGRO SHOW w Bednarach, na które to firma serdecznie zaprasza.

Wyjątkowa solidność prosto z Polski.

Firma Bagramet to nietypowe przedsiębiorstwo. Mimo skali w jakiej prowadzi swoją działalność, nadal da się odczuć to indywidualne podejście do klienta, charakterystyczne raczej dla małych firm. Każdy realizowany projekt jest tutaj bowiem wyjątkowy - nieważne czy jest to produkcja elementów do skarbca o powierzchni ponad 100m2 czy wytworzenie małego sworzenia do trzymaka. Zespół Bagramet wnosi w produkcję coś wyjątkowego i uczestniczy przy każdym etapie produkcji, pokazując tym samym jak ważny jest dla nich każdy klient. W czasach, w których jakość produktów ulega pogorszeniu, a nawiązywanie długotrwałych relacji między ludźmi staje się przeżytkiem dzięki nowoczesnym technologiom - realna chęć tego, by każdy klient był zadowolony z efektów współpracy, a także położenie nacisku na budowanie długotrwałych relacji partnerskich, to coś co zdecydowanie wyróżnia tę firmę. W połączeniu z szeroką ofertą, profesjonalną obsługą, i poszerzającymi się kompetencjami zespołu, niewątpliwie można powiedzieć, że firma Bagramet jest idealnym przykładem na to, jak powinno się budować silną pozycję na rynkach zagranicznych.

Davis Property Management

Cat Hair Remover
Cat Hair Remover